Budowanie odpowiedniej masy ciała to proces długotrwały, ale opłacalny. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy jednak trzymać się odpowiednich zasad odżywiania.
Pierwsza zasada to zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Specjaliści podpowiadają, że na każdy kilogram ciała przypadać powinno ok. 2 gramów tej substancji. Ważne, aby były to białka pełnowartościowe i zawierające aminokwasy, które są najistotniejsze podczas budowania masy mięśniowej. Aminokwasy zawarte są w białkach zwierzęcych, znacznie rzadziej jednak w roślinnych. Nie jest jednak wskazane stałe przyjmowanie białka w formie jajek czy mięsa. Zalecana jest odpowiednia dieta, łącząca oba rodzaje protein.
W przypadku, kiedy nie ma możliwości stosowania odpowiedniej diety pomocne okażą się odżywki dla sportowców. Szeroki wachlarz produktów pozwoli dobrać coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb – odżywki poza białkami zawierają również cenne witaminy i mikroelementy. Tutaj jednak uwaga: spożywanie suplementów powinno odbywać się pod okiem doświadczonego dietetyka fitness czy specjalisty od diety wysokobiałkowej.

Previous post Odżywki pobudzające
Next post Odżywki na rzeźbę polecane