Odżywki tworzone są głównie z myślą o sportowcach. Jeśli zatem nie uprawiamy żadnego sportu, to nie powinniśmy ich zażywać. Muszą być one stosowane nie tylko w połączeniu z wysiłkiem fizycznym, ale także ze zbilansowaną dietą. Mają one bowiem dostarczyć ludzkiemu organizmowi najcenniejszych substancji odżywczych, witamin oraz minerałów. Jeśli będziemy je spożywać w posiłkach, to wówczas suplementy są nam niepotrzebne. Niektórzy nawet twierdzą, że trzeba ich wtedy unikać. Bardzo łatwo można doprowadzić do przedawkowania. Stan ten dotyczy bowiem nie tylko leków, ale również witamin. Trzeba zatem uważać.
Suplementy stosowane przez sportowców mają bardzo specyficzną rolę. Podczas treningów tracą oni bowiem wszelkie odżywcze substancje. Rolą odżywki jest uzupełnienie tych składników. Organizm zaopatrywany jest również w substancje, które mają za zadanie budować mięśnie oraz wpływać na wytrzymałość. Podczas treningu musimy mieć bowiem dużo siły. Odżywki przyczyniają się do gromadzenia zapasów energii.
Odżywki trzeba przyjmować w sposób rozsądny. Oczywiście należy zwrócić uwagę na źródła pochodzenia suplementów. Musimy kupować je w specjalnych sklepach dla sportowców bądź też w aptekach. Nie należy kupować ich ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Previous post Czy odżywki dla sportowców są konieczne
Next post Dobre Odżywianie sportowca