Odżywka węglowodanowa składa się głównie z cukrów. Stosować ją powinni przede wszystkim sportowcy, którzy uprawiają sporty siłowe, wytrzymałościowe oraz szybkościowe.
Odżywka węglowodanowa powinna być przyjmowana bezpośrednio przez rozpoczęciem treningu. Dzięki temu węglowodany podczas treningu będą mogły przekształcić się w glukozę, a ta dostarczy nam niezbędnej do wysiłku energii.
W trakcie treningu można zastosować także inną odżywkę. Specjaliści polecają spożywanie białka. Odżywki białkowe pomogą nam w odbudowie poniesionych strat węglowodanowych, które w czasie treningu mogą być znaczne. Okazują się również niezbędne, jeśli naszym celem jest zbudowanie suchej masy mięśniowej. Wybór suplementów tego rodzaju jest niezwykle duży.
Dawkowanie odżywek węglowodanowych powinni przebiegać ściśle według wskazań producenta, które znajdziemy na opakowaniu. Najrozsądniej jest sięgać po nią zani mrozpoczniemy trening. Mamy wtedy pewnośc, że nasze ciało otrzyma energię, która umożliwi intensywny wysiłek.

Previous post Popularne Odżywki węglowodanowe co z nimi ?
Next post Wegetarianin w świecie odżywek