Osoby otyłe, które chcą rozpocząć swoją przygodę z siłownią muszą liczyć się z tym, że nie będzie im łatwo. Ćwiczenia będą okraszone wieloma wyrzeczeniami. Dla takich osób głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz zbudowanie muskulatury.
Sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej jest naprawdę wiele. Niektórzy wybierają trening aerobowy oraz ćwiczenia obwodowe. Niezbędna będzie także dieta, która oparta powinna zostać na klasycznych redukcyjnych założeniach. Innym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest także trening funkcjonalny.
W każdym przypadku trzeba pamiętać o odpowiednich suplementach. Ograniczenia w diecie będą wiązały się z tym, że do naszego organizmu dostarczać będziemy mniej witamin. Ich ilość musimy zatem wyrównać przy pomocy odżywek. Najważniejsze będą tutaj zatem różnego typu kompleksy witaminowe oraz mineralne. Niezbędne będą także aminokwasy, które należy spożywać zarówno przed, jak i po treningu. Należy także sięgać po suplementy bogate w białko, które pomagają w budowaniu suchej masy mięśniowej.

Previous post Czy odżywki dla sportowców są potrzebne
Next post Odżywki na stawy