Z pewnością każdy z nas słyszał powiedzenie mówiące o tym, że sport to zdrowie. Niestety, osoby, które są aktywne fizycznie bardzo często borykają się z problemami ze stawami. Na szczęście już kilka lat temu na rynku suplementów pojawiły się odżywki mające chronić nasze stawy.
Specjalne odżywki z kreatyną oraz kwasem hialuronowym wzmacniają stawy, ochraniają je przed zmianami spowodowanymi wysiłkiem fizycznym oraz chronią przed starzeniem. Takie preparaty w skuteczny sposób zapobiegają urazom. W swoim składzie zawierają składniki zapewniające odbudowę tkanki chrzęstnej,jej nawilżenie oraz utrzymanie elementów tkanki łącznej w należytej kondycji. Przeznaczone są dla osób uprawiających sport w celu odbudowy i zachowania dobrego stanu kostno-stawowego. Stosowanie suplementów tego rodzaju zaleca się również osobom starszym, których stawy nie są już w należytej kondycji.
Odżywki na stawy dostępne są w każdej aptece. Kupimy je bez recepty, ale warto wcześniej zapytać naszego lekarza, czy nie widzi przeciwwskazań do ich stosowania.

Previous post Jakie odżywki dla otyłych?
Next post Odżywki pobudzające