Odpowiednia dieta to jedno z najważniejszych zagadnień dla sportowca. Zwiększony wysiłek fizyczny, konkretne ćwiczenia są powodem dużego ubytku energii oraz składników mineralnych w całym organizmie. Nie dziwi więc oferowanie coraz to lepszych mieszanek odżywek dla sportowców. Co znajdziemy w takich produktach?
Środki takie zawierają przeważnie podwyższone ilości białka, węglowodany, witaminy oraz substancje i sole mineralne. Specjaliści podkreślają, że wykorzystanie odżywek energetycznych ma swoje uzasadnienie w sytuacji, gdy sportowiec ma ograniczony dostęp do wartościowego pożywienia, bogatego w najważniejsze składniki odżywcze.
Na co wpływają odżywki energetyczne? Przede wszystkim na rozbudowę mięśni. W dalszej kolejności specjaliści wymieniają wydłużenie czasu pracy mięśni, jak również zwiększenie tempa wysiłkowych procesów metabolicznych. Stosowanie środków suplementacji diety nie jest niezgodne z systemem antydopingowym – odpowiedzialność za ich skład ponosi zawsze producent i sprzedawca.

Previous post Jakich składników odżywczych potrzebują sportowcy
Next post Testowanie dostępnych odżywek