Odżywki typu „bulk” są przeznaczone dla osób, które w krótkim czasie chcą zbudować beztłuszczową masę mięsniową. Bulki stanowią suplementy diety, w skład których wchodzą przede wszystkim białka i węglowodany w proporcjach 1 do 3 lub 1 do
Odżywki typu „bulk” zawierają duże ilości białka – od 40 do 55%. Są one przeznaczone dla osób, których przemiana materii charakteryzuje się wolnym tempem. Dobrej jakości bulki posiadają odpowiednio dobrane proporcje składników, dzięki czemu zapewniają szybki przyrost masy mięśniowej i siły. Dodatkowo zapobiegają odkładaniu się tłuszczu i zapewniają stabilny, równomierny transport energii.
Odżywki „bulk” są chętnie stosowane w sportach siłowych (np.: przez kulturystów) oraz wytrzymałościowo – siłowych, a także przez osoby budujące muskulaturę, na każdym etapie cyklu treningowego. Przynoszą one szybkie, widoczne efekty, ale jak z każdym suplementem należy uważać i stosować go ściśle według zaleceń producentów.
Dodatkowym atutem popularnych bulków są ich walory smakowe. Budowanie masy mięśniowej bez gromadzenia tłuszczu oraz przyjemny smak odżywek sprawia, że mają one wielu zwolenników zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i amatorów.

Previous post O odżywkach węglowodanowych
Next post Odżywki węglowodanowe