Obecność węglowodanów w diecie sportowców nie powinna nikogo dziwić. Stanowią one źródło energii, która jest niezbędna, aby przeprowadzić intensywny i efektywny trening.
Wybór odżywki
Ważne, aby w składzie suplementu diety znajdowały się węglowodany o zróżnicowanej długości łańcucha. Substancje proste działają niemal natychmiast, jednak energia potrzebna jest przez cały trening. Tutaj znakomicie sprawdzają się węglowodany złożone. Wchłaniają się one przez długi czas, zapewniając tym samym stały dopływ odpowiednich dawek energii. Do węglowodanów prostych zaliczymy np. glukozę. Cukry o długim łańcuchu to chociażby maltodekstryna. Usprawniają one transport kreatyny.
Dieta i przekąski
Poza suplementami, które są źródłem skoncentrowanych dawek węglowodanów, składnik ten znajdziemy w produktach spożywczych. Podczas diety na masę powinniśmy stawiać na makarony czy ryż. Cukrów dostarczą nam też owoce. Dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych są specjalne batoniki z odpowiednim zestawem węglowodanów. Nie kupimy ich w zwykłym markecie.

Previous post Odżywki typu „bulk”
Next post Popularne odżywki na mięśnie