W przypadku kulturystów tęga i zbita budowa ciała to połowa sukcesu. Budowa masy mięśniowej oraz brak jakichkolwiek tendencji do magazynowania tłuszczu to ogromna zaleta. Jednak osoby te także powinny uważać. Czeka na nie bardzo restrykcyjna dieta oraz niezwykle ciężkie ćwiczenia.
Tęższa osoba musi spędzić znacznie więcej czasu na siłowni niż ta o szczupłej budowie ciała. W tym przypadku należy także pamiętać o odpowiedniej regeneracji oraz dużej ilości węglowodanów w diecie.
Jednak przy wyborze suplementów diety, osoby o tęższej budowie ciała nie będą mieć praktycznie żadnego problemu. Mogą wybierać co chcą, gdyż tak naprawdę nic im nie zaszkodzi. Na początku swojej przygody z siłownią powinny wybierać odżywki z węglowodanami oraz preparaty białkowe. Jeśli chodzi o te ostatnie, to najlepiej wybierać te zawierające 50 procent białka. Dzięki nim mięśnie w racjonalny sposób będą przybierać na masie. Po kilku miesiącach ćwiczeń środki te można zamienić na napoje treningowe oraz zwykłe kompleksy witaminowe.

Previous post Odżywki węglowodanowe – kiedy stosować i kto powinien
Next post Odżywki w formie żelu