Odżywki węglowodanowe stosują ci sportowcy, którzy chcą uzupełnić ubytki cukrów. Dzięki temu ich trening ma szansę stać się bardziej wydajny i efektywny.
Węglowodany będą dostarczać przede wszystkim energii, a także stanowić odpowiednią osłonę dla białek. Ich uzupełnianie ma kluczowe znaczenie dla osób, które będą pracować nad rozbudową mięśni. Dzięki nim glukoza będzie prawidłowo wytwarzana z węglowodanów zamiast z aminokwasów, co doprowadziłoby do ubytku białka (które odpowiada bezpośrednio za budowę mięśni). W takich odżywkach można też znaleźć węglowodany o różnych czasie wchłanialności. W ten sposób sportowiec będzie mógł przez cały czas dbać o właściwy poziom glikogenu w organizmie. To z kolei pozwoli znacznie wydłużyć trening, gdyż wytrzymałość organizmu wzrośnie.
Odżywki te przyjmuje się przed intensywnym wysiłkiem, w trakcie treningu (jeśli trwa przeszło półtorej godziny), a także bezpośrednio po jego zakończeniu, najlepiej do trzydziestu minut po zaprzestaniu aktywności fizycznej.

Previous post Wegetarianin w świecie odżywek
Next post Jaka odżywka dla osoby tęższej?